Poszukiwania rodziny i Nienałtowskich
Tutaj, każdy z kręgu Nienałtowskich i ich powinowatych, może zgłosić swoje pytanie, związane z poszukiwaniem rodziny i korzeni.


 

1. Pytanie Po opisaniu naszej strony w Tygodniku Ostrołęckim zadzwoniła do mnie Pani Nienałtowska zamieszkała w ok. Ostrołęki i przekazała ciekawą informację. Nienałtowscy (bracia?) dzierżawili jakąś posiadłość pod Witebskiem (Białoruś). Ciekawe co się z nimi stało? Czy pozostali tam, czy wrócili do Polski? Miała do mnie o tym napisać i niestety zapomniała. Rodzina tej Pani mieszka w Kielcach (okolicach). Może ktoś, kto czyta naszą stronę z okolic Kielc odnajdzie tam osoby o naszym nazwiskiem i powiadomi o istnieniu strony. Rzadko też Nienałtowscy przenosili się na południe Polski. Może w związku z tym odnajdziemy nową (Przemyską?) odnogę rodu Nienałtowskich.


Poszukuję potomków Jana Nienałtowskiego mieszkającego po 1900 r. w okolicach Węgrowa (Kopcie gm. Grębków) i Siedlec. Jego bratem był Franciszek a rodzicami Józef i Julianna.


Kto rozpoznaje?

Ksiądz Krzysztof Przesmycki napisał do mnie: W albumie mojego dziadka Sulinskiego jest zdjęcie kobiety. Podpis brzmi: Ma(r)ja Skolimowska (lub Skulimowska) z Nienaltowskich.

Zamieszczam zdjęcie wykonane w latach 1900 - 1939. Maria mogła pochodzić z :

1. Okolic Lipna pod Włocławkiem
2. Warszawy (przed 1939 r.)
3. Polesia - Kijow.

do głównej strony