Istniejemy 


Poniżej wymieniono osoby o nazwisku Nienałtowski, które korespondują ze mną, są wymienione w internecie lub w innych otwartych źródłach. Ponadto każdy, kto się zgłosi i nie wyrazi sprzeciwu - zostanie umieszczony na poniższej liście:

Marek Nienałtowski z Oleśnicy
†Danuta Pontus-Nienałtowska z Oleśnicy
Jacek Nienałtowski z Oleśnicy
Dorota Nienałtowska-McLeay z Londynu
Rachel Nienałtowska-McLeay z Londynu
Agata Wiśniewska-Nienałtowska z Kędzierzyna-Koźla
Dominik Nienałtowski z Kędzierzyna-Koźla
Pola Nienałtowska z Kędzierzyna-Koźla


†Krystian Nienałtowski z Wrocławia
Ryszard Nienałtowski z Wrocławia

Urszula Nienałtowska z Wrocławia - nauczycielka


Zdzisław Nienałtowski z Białegostoku, ur. w Czyżewie,
Teresa Nienałtowska z Białegostoku,
Krzysztof Nienałtowski z Warszawy, ur. w Białymstoku (absolwent polonistyki, student filozofii i niderlandystyki UW, pracownik jednej z ambasad),
Katarzyna Nienałtowska - studentka SGGW

Dotyczy Krzysztofa: Ciekawe ogłoszenie w Życiu Warszawy (2007 r.) - "Zadbany magister po trzech kierunkach wyliże patelnię za pracę. Tylko poważne oferty!!! Kontakt: www.nienautyzm.com . Wskazany adres to odnośnik do internetowej strony. Jej twórcą jest 29-letni ww. Krzysztof , bezrobotny absolwent filozofii, polonistyki i niderlandystyki, który cztery lata spędził w Belgii. Robił tam doktorat. W zeszłym roku wrócił do Polski i od maja bezskutecznie szuka pracy. Mimo to na stronie napisał "Nie chcę już na Zachód". Wymieniony Pan Krzysztof kiedyś (przed wyjazdem do Belgii) często pisywał do autora strony, dzięki czemu pojawiało się wiele ciekawych materiałów do umieszczenia na stronie. Może ponownie nawiąże kontakt? Jak się poźniej okazało - to ogłoszenie zrobiło furorę. Pan Krzysztof znalazł dobrą pracę i jest znany na stronach internetowych.


Rafał Nienałtowski, ur. w 1964 roku w Warszawie, zamieszkały w Warszawie,
ulica Żwirki i Wigury 3/15,
02-143 Warszawa

rafalnie@wp.pl

Jest inżynierem. Skończył Wydział MEL Politechniki Warszawskiej.
Odbył studia zagraniczne. Pracuje w PLL LOT. Znacznie zaawansowany w badaniach genealogicznych swojej rodziny.
Pan Rafał współpracuje przy redagowniu naszej strony.

Nienałtowski Witold (ojciec Rafała) - obronił prace magisterską w 1965 r. "Organizacja biura konstrukcyjnego WSK Okęcie" Politechnika Warszawska. Wydział inżynierii produkcji.


Krzysztof Nienałtowski - jeden z przodujących dostawców mleka Spółdzielni Mleczarskiej "Mlekovita" (Łomża?) - 492 483 l;

Stanisław Nienałtowski ze Starego Lubiejewa, emerytowany nauczyciel, fotografik; ur. w Nienałtach

Bogdan Nienałtowski z Gdańska, ur. w Szulborzu Wielkim (zob. firmy). Autor "Podróż do Zuzeli"
Nienałtowski Adam, Gdańsk

Jolanta Nienałtowska z trójmiasta, prawdopodobnie germanistka - http://www.gdansk.deutsch.info.pl/gdansk/berichte.html


Jacek Nienałtowski z żoną Anną i córką Gabrielą - z Tych. Pani Anna współpracuje przy redagowaniu naszej strony. Poszukiwania historyczne i kontakty z amerykańskimi Nienałtowskimi.
Józef Nienałtowski z żoną Iwoną, córką Mileną i synem Kamilem. Warszawa. Pani Iwona współpracuje przy redagowaniu naszej strony. "List Iwony", "Ułani z Zarąb", zdjęcia z Zarąb.
Tomasz Nienałtowski z żoną Andżeliką i synem Konradem z Tych-Lendzian

Jan Nienałtowski z Łomży. Wyższa Szkoła Agrobiznesu (zob. firmy)

Marek Nienałtowski - publicysta z serwisu informacyjnego PARKIET on Line, Money.pl i innych

Marek Nienałtowski jest studentem zaocznym Szkoły Głównej Handlowej (W-wa)

Marek Nienałtowski pracuje w firmie komputerowej ARTEM (W-wa)

Roman Nienałtowski z Warszawy (zob. firmy)


Michał Nienałtowski z Warszawy
Magdalena Nienałtowska z Warszawy - rzecznik prasowy jednego z ministerstw.


Trzech braci: Marek Nienałtowski z Australii. Autor "list z Australii"
Ks. Grzegorz Nienałtowski - Janów, par. p.w. Św. Jerzego
Dariusz Nienałtowski


Rodzina z Białegostoku:
Zygmunt Nienałtowski, zm. 1989 r
Wiesław Nienałtowski, lat 50
Janina Nienałtowska
Iwona Nienałtowska-Wińska. Studentka filologii polskiej
Monika Nienałtowska. Fryzjerka, lat 21

Nazywam się Łukasz Nienałtowski (student z Białegostoku), Moja rodzina pochodzi ze Swierży Panków. Tutaj są jeszcze dwie rodziny Nienałtowskich. Mój ojciec Romuald ur. 1934 r. Mama Bożena. Mój dziadek ze strony ojca - Edward ur. 1898. Miał brata Edmunda (płyta z cmentarza pokazana jest na tej stronie). Dziadek ożenił się z Janiną Godlewską która w tym roku zmarła mając 92 lata. Mieli 3 dzieci: mojego ojca Romualda, ciocię Halinę i dziecko które zmarło zaraz po porodzie. Ja mam jeszcze 2 braci - Roberta i Witka.

Moim pradziadkiem (ojcem Edwarda) jest Wiktor (s. Walentego), ur. ok. 1870 zm. 1946 i pochowany w Zarębach. Ożenił się z Władysławą Złotowską (zm. ok. 1960 r.) ze wsi Złotki koło Prostyni. Jej ojciec był przed wojną wójtem gminy Prostynia.


Szanowny Panie Marku,

Chciałam przesłać Panu informacje o 2 gałęziach Nienałtowskich z Gołębi:
1. dotyczy mojej prababci Anny Nienałtowskiej, córki Karola Nienałtowskiego, która wyszła za mąż za Sienickiego z Łętownicy (zmarł w młodym wieku, pozostawiając jedną córkę). Następnie wyszła za maż za mojego pradziadka Jana Kuleszę, pochodzącego z miejscowości Laski, Gm. Czerwińsk. Mieszkali w Łętownicy. Wiem że Anna miała liczne rodzeństwo: braci Walery (Walerian?) i Jan, a z sióstr to chyba Marianna, która wyszła za mąż do Budziszewa, siostry, które wyszły za mąż do Leśniewka i do Brewk. Niestety nie znam ich imion ani nazwisk po mężach.
2. ponieważ moja rodzina to mama z domu Kulesza i tata Dąbkowski, to mam też pewne informacje na temat Kazimierza Nienałtowskiego, który poślubił Józefę Dąbkowską z Grzymk. Jeszcze żyje ich syn Tadeusz i wnuk Jan, którzy mieszkają w Gołębiach.

Piszę o tym wszystkim gdyż nie znalazłam o nich informacji na Pana stronie. Być może będą pomocne. Niestety nie wiem w jaki sposób te gałęzie były spokrewnione.

Pozdrawiam,
Renata Damętka


Nazywam się Włodzimierz Nienałtowski - mieszkam na mazurach w miejscowości Kętrzyn.
Mój ojciec - Stanisław pochodził z miejscowosci Świerże-Kończany, miał 2 braci (Szczepana i Józefa) i siostrę - Eugenię.
Ojciec i jego bracia nie żyją. Dziadek miał na imię Stefan i jest pochowany w Zarębach Kościelnych. O babci wiem tylko, że też pochodziła z rodziny Nienałtowskich, zmarła w czasie wojny.


Andrzej Nienałtowski - burmistrz Halinowa

Antoni Nienałtowski - kierownik referatu rolnictwa Zarządu Gminy Zaręby Kościelne

Bronisław Nienałtowski - vice-wójt z Andrzejewa

Nienałtowska Anna, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, mgr, Kierownik Oddzialu Ochrony Radiologii ul. Sikorskiego 3, 07-300 Ostrów Mazowiecki, ochrona radiologiczna.

MARIUSZ NIENAŁTOWSKI
address: SERCZER-KOMPUTERY MARIUSZ NIENAŁTOWSKI
address: UL. OGRODOWA 3/36
address: 16-020 CZARNA BIALOSTOCKA
address: POLAND
phone: +48 85 7103572
phone: +48 502 410560
(http://www.serczer.pl)
mariusz.nienaltowski@serczer.pl

Mariusz Nienaltowski (syn Jerzego Nienaltowskiego pochodzącego z Szulborza Koty) .
Urodzony 2.08.1980 w Ostrowi Mazowieckiej
Obecnie Gdańsk
80-124 Gdansk
ul.Switezianki 63
www.manta.univ.gda.pl/~mnienalt
mnienalt@wp.pl


Łukasz Nienałtowski - student architektury z Białegostoku.

Konrad Nienałtowski, informatyk, Ząbki


Na podstawie art. 44 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. (Dz.U. Nr 84, poz. 426) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. Przepisy wprowadzające ustawę o orderach i odznaczeniach, uchylające przepisy o tytułach honorowych oraz zmieniające niektóre ustawy (Dz.U. Nr 90, poz. 451), na wniosek Ministra Obrony Narodowej, za zasługi w latach 1939-1945 odznaczeni zostali przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego: Nienałtowski Kazimierz s. Jana

Witam,

Jestem wnukiem Kazimierza Nienałtowskiego s. Jana i Anny, urodzonego 01.04.1923 roku w Nienałtach, zmarłego 10.11.2007 roku w Warszawie, który figuruje w Pańskiej bazie danych na niniejszej stronie. Także na Pańskiej stronie odnalazłem informację, że mój dziadek został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego. Faktycznie, zgadza się to z realiami, ponieważ Krzyż ten wraz z innymi odznaczeniami posiadam po dziadku i trzymam w domu. Na Pańskiej stronie figuruje również mój stryj - także Kazimierz, oraz jego syn, czyli mój kuzyn - Artur. Dziadek mieszkał przy ul. Nowolipki, gdzie teraz po jego śmierci mieszkam ja wraz z babcią i rodzicami.

Prosiłbym o umieszczenie następujących danych:

Marek Nienałtowski, syn Kazimierza i Stefanii, Warszawa, ul. Nowolipki, tel. (22) 838-45-71 - mój ojciec.
Grażyna Nienałtowska, z d. Kujawa - moja matka
Stefania Nienałtowska - córka Jana i Zofii Frączyków, urodzona 18.02.1927 r w Nowej Złotorii - moja babka.
i Ja - Paweł Nienałtowski, syn Marka.

Pozdrawiam,
Paweł Nienałtowski
p.nienaltowski <p.nienaltowski@o2.pl>


Stanisław Nienałtowski (ur. 1910 r.) - ur. w Białych - Misztalach jest autorem książek: (skany stron tytułowych przysłał Rafał Nienałtowski).
- Warszawscy gwardziści. KIW 1971 r.
- Odwet i Walka. MON 1981 r.
- A serce mieli tylko jedno. MON. 1986 r.
oraz dwóch nie publikowanych opisujących życie w rodzinnych stronach autora. Oczekujemy, że w najbliższym czasie będziemy mieli okazje poczytać o jego życiu (m.in.: kara śmierci i ułaskawienie po 52 r.) i osiągnięciach.Na listach wyborczych do samorządu terytorialnego z okolic Nienałt startowali:
Nienałtowski Wincenty (AWS);
Nienałtowski Wojciech (Komitet Wyborczy "Nienałty").

Niektórzy Nienałtowscy prowadzą firmy


25 października 2001 r. na "żółtych" stronach Rzeczpospolitej ukazał sie artykuł, w którym Jan Krzysztof Góralski pisze, że jego babci, Lucynie Nienałtowskiej, państwo odebrało na podstawie dekretu z 1944 r. ponaddwustuhektarowy majątek ziemski Stara Wieś koło Rawy Mazowieckiej - w czasie wojny przebywała tam prawie cała rodzina gen.Andersa". (Tę wiadomość przysłał nam Pan Marcin Michał Wiszowaty - sekretarz Związku Szlachty Polskiej).


W książce "Dwory w Łomżyńskiem" autorstwa Katarzyny i Jerzego Samusików napisano, iż część dóbr Złotoria Nowa (34 ha) stanowi własność Zygmunta Podbielskiego syna Tadeusza i jego żony Marii z Nienałtowskich. Mają troje dzieci: Małgorzatę, Tadeusza i Jacka. Dobra te znajdują się w rękach Podbielskich od roku 1923, przy czym zarządzano nimi już od 1918 roku". Tę widomość (i dwie następne) przysłał nam Andrzej Zygmunt Rola - Stężycki z Biura Heraldyki i Genealogii "Sarmata". (miejscowość Nowa Złotoria leży także obok Nienałt).


"1915 r. dn.15 maja Rawa - dobra Kaweczynek (dziś część wsi Wilków w pow. grójeckim) biorą: Włodzimierz Pawłowski, Maria Gutmajer, Bronisława, Stefan Pawłowski, Waleria Drążkiewicz, Helena Bronislawa Leszczynska, Artur Pawłowski, Janina Peter, Jadwiga Pawłowska, Lucyna Pawłowska, IRENA NIENALTOWSKA i OLIMPIA NIENALTOWSKA, którzy sprzedali te dobra w dn.13 listopada 1917 r. Józefowi Psykowskiego za 164 tys. 842 marki i 87 funtow". Jest to wyciag z aktów hipotecznych rawskich, dotyczacych dóbr Kawęczynek i obrotu nimi od roku 1823 do 1919.


Z powyższego źródła znane są także dane z akt dotyczących Nienałtowskich z Wizny, którzy żyli tam przez cały XIX w.
1. Akt 32/1933 Wizna - ur. W dniu 25.02.1933 w Małachowie k. Wizny urodził się Franciszek Nienałtowski syn Teofila i
Heleny Michałowskiej.
2. Akt 110/1935 Wizna - ur. W dniu 6.07.1935 w Małachowie urodziła się Jadwiga Nienałtowska córka Teofila i Heleny
Michałowskiej.

Elżbieta Nienałtowska mieszka we Francji. Znana była nam z poniższego tłumaczenia.
Glynn P.: "Pieśń dla Nagasaki" (tłum. Nienaltowska E.), Wydawnictwo Księży Marianów, W-wa, 1996 r.
Teraz okazuje się, że Pani dr Elżbieta Nienałtowska jest naukowcem. O jej specjalności mogą świadczyć odnalezione w internecie dwie prace sprzed lat:

CAVITATION CHARACTERISTICS OF RESTRICTION ORIFICES (Experiment ...
... References Fruman, DH, Rousseau, A., and Nienaltowska, E., 1985, "Critical Cavitation
Numbers of Multiperforated Plates", ASME, Fluids Engineering Division ...
cav2001.library.caltech.edu/archive/00000319/00/A9.006.pdf

Analysis of Damaged Surfaces: Part II - Pit Counting by 2D ...
... Beijing. Dorey, JM, Nienaltowska, E., 1988, "The erosion pits due to
collapsing bubbles", ASME Cavitation and Multiphase Flow Forum. ...
www.tfa.maschinenbau.tu-darmstadt.de/german/publi/1999/6754.pdf


Ze strony internetowej http://members.chello.pl/textjfal/ drzewo rodowe Nienałtowskich ftp://faltree.no-ip.info/tree/Ni/Ni0.htm przedstawia kilka rodzin bardzo blisko lub dalej spokrewnionych oraz spowinowaconych z Falkowskimi. Rafał Nienałtowski uczestniczył w jego współtworzeniu w zakresie gałęzi rodziny Nienałtowskich. Autorem jest Jacek Falkowski, chrzestny ojciec Rafała. Opracowanie
to powstawało w przeciągu kilku ostatnich lat. Zaowocowało wydrukowaniem w 2002/2003 roku kolorowych tablic. Niektóre z nich po oprawieniu znalazły godne miejsce w domach osób wymienionych na wymienionej stronie. Całość opracowania została udostępniona dla zainteresowanych poprzez internet. Autor podaje swoje dane kontaktowe. Proszę korzystać.


Adam Nienałtowski jest muzykiem (?) we Francji.

Piotr Nienałtowski pracuje w Szwajcarii. Prawdopodobnie pochodzi z Białegostoku

Adresy i telefony innych Nienałtowskich zamieszkałych w Polsce.


Na naszą stronę natrafił Dariusz Nienaltowski z Ridgewood NY (osiedlali się tam Nienałtowscy). Napisał: W USA jestem juz 18 lat, ukonczylem The Culinary Institute of America, jeden z najbardziej cenionych instytutów culinarnych na swiecie. Obecnie pracuje jako Executive Sous Chef dla JP Morgan-Chase Bank. Obecnie z żoną Ewą z d. Dembowski) mieszkamy w River Edge NJ, mamy syna Alberta urodzononego w NY 01/22 /2003. Pozdrawiamy wszystkich Nienaltowskich!!!!!


Nienałtowscy z Kielc
Pani Anna Nienałtowska odnalazła w Almanachu Leśnym kolejnego nazwiśnika . Okazało się, że jest to członek odłamu Nienałtowskich mieszkających w Kielcach. Szybka reakcja i mamy drzewo genealogiczne Nienałtowskich z Kielc - autorką drzewa jest (jak wynika z podpisu) 13. letnia Zuzanna Michcik. Gratulacje !!! To drzewo można rozwinąć, sięgając do aktów urodzenia lub zgonu, gdzie są wpisy o miejscu urodzenia. Znajomość daty i miejsca urodzenia pozwala na dalsze poszukiwania i uzupełnienie drzewa.


Anna Edyta Nienałtowska, ur. w Krośnie Odrzańskim, zamieszkała obecnie w Oleśnicy Śl. Znalazła na stronie członków rodziny swojego ojca. Pomimo, że Mama pani Anny wyszła ponownie za mąż - zachowała nazwisko i zamierza je dalej utrzymywać. anna331@onet.eu


Pani Anna Nienałtowska przysłała informacje o książce dotyczącej miejscowości Prostynia. W Niej wymienieni Nienałtowscy

Ciekawa książka http://www.parafiaprostyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=28:ksika-z-okazji-500-lecia-objawie-w-anny-w-prostyni&catid=6:wiadomoci

Nienałtowska Małgorzata (z d. Rytel), 709, 710
Nienałtowski Józef (o. Ludwik), 709, 710
Nienałtowski Ludwik (s. Józefa), 709, 710

W Nienałtach w 1911 mieszkali Karol Nienałtowski i Anna Skłodowska. Mieli dzieci Jadwigę, Agatę, Zofię, Walentego, Jana oraz Ewelinę (Siostra Apolonia).do poprzedniej strony

do głównej strony